Uzm. Klinik Psikolog Uraz OKTAY
Uraz Oktay Kimdir?

1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.
2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra 1 sene boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kapalı Ergen Psikoz Kliniği'nde çalıştı. Aynı dönem boyunca çeşitli eğitimlere katıldı. Türk Psikologlar Derneği'nden Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeğinin (WISC-R) Tanıtımı, Uygulaması ve Yorumlanması, Uzm. Dr. Alp Karaosmanoğlu'ndan Şema Terapi (3 modül), Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Mesleğe Hazırlık ve Staj Programı ve Stratejik Aile Terapisi eğitimleri, Psikolog Füsun Aygölü’nden ise Rorshach Projektif Testi Uygulanması ve Beck/Klopfer Sistemine Göre Kognitif Yorumu eğitimlerini almıştır. Daha sonrasında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına girdi ve 364 saatlik iç saha stajını başarıyla tamamlayarak mezun oldu.

İç saha stajının bir parçası olarak Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde süpervizyon eşliğinde psikoterapi çalışmalarında bulunmuş ve buna ek olarak Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde staj yapmıştır. Askerlik görevini yedek subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi (G.A.T.A) Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve sonrasında G.A.T.A. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde poliklinik ve klinik dahilinde Klinik Psikolog olarak çalışarak tamamlamıştır. Yine bu dönemde G.A.T.A bünyesinde Kısa Destekleyici Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır.

Kendisi ergenler, yetişkinler ve çiftlerle çalışmaktadır. Uyguladığı psikoterapiler arasında Bilişsel Davranış Terapisi, Bilişsel Varoluş Terapisi, Şema Terapi, Stratejik Aile Terapisi ve Kısa Destekleyici Psikoterapi yer almaktadır.