Klinik Psikolog Necla Taşpınar GÖVEÇ
Necla Taşpınar Göveç Kimdir?

1998 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden mezun oldu.

2012 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümüne girdi. 2014 yılında “Psikodrama ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimi ile Grup Çalışmasının Sınav Kaygısı Yaşayan Öğrencilerin Kaygıları Üzerindeki Etkilerinin Karşılaştırılması” adlı tezi ile uzmanlığını aldı.

Klinik stajını Cerrahapaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde yataklı servis, poliklinik ve KLP bölümlerinde yaptı.

Yüksek Lisans programında Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan 2 yıl Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldı.

Lisans eğitiminden sonra Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü'nden 6 yıllık eğitim sonucu "Psikodrama Yöneticiliği" sertifikası aldı.
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği'nden 500 saatlik eğitim sonunda EFTA-TIC onaylı "Evlilik ve Çift Terapisti" sertifikası aldı.

Dinamik Psikoloji alanındaki eğitimlerine gelince; İçgörü Psikoterapi Merkezi'nde 2 yıl boyunca "Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere" konulu eğitim programına katıldı.

2 yıl boyunca Tavistovck modeli İstanbul Bebek Gözleminde dış grup üyeliği, İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği'nde Funda Akkapullu'dan "Çocuk çizimlerinin dinamik yorumlanması" eğitimi, Neslihan Zabcı'dan "Rorschach" ve "T.A.T" eğitimi aldı. Ayrıca Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden 1. Aşama EMDR eğitimi aldı. Başta İstanbul Psikodrama Entitüsü, Dr. Abdülkadir Psikodrama Enstitüsü, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği olmak üzere pek çok değişik ekollerin düzenlediği sayısız eğitim semineri ve kongreye katıldı.

2012 yılından beri merkezimizde çocuk-ergen ve aile terapisti olarak çalışmaktadır.